Anonymous’un Türkiye Saldırı Haberi

0 81

Son zamanlarda televizyonlarda, gazetelerde en önemlisi internette yayılan Anonymous saldırıları Türkiye’ye dönmüş durumda. Sitelere erişemiyoruz ancak ben cachelerden girerek Anonymous’un yaptığı duyuruyu İngilizce ve Türkçe olarak buldum.

Fazla söze gerek yok, işte bilgiler:

Operation Turkey – Fighting the censorship taking place in Turkey

Attachment

Merhaba Türkiye,

Over the last few years, we have seen how the Turkish government has tightened its grip on the internet. It has blocked thousands of websites and blogs while abusive legal proceedings against online journalists persist. The government now wants to impose a new filtering system on the 22nd of August that will make it possible to keep records of all the people’s internet activity. Though it remains opaque why and how the system will be put in place, it is clear that the government is taking censorship to the next level.

These acts are inexcusable. Accessing and participating in the free flow of information is a basic human right. Anonymous will not stand by while the Turkish government violates this right. We will bring our support to circumvent censorship and retaliate against organizations imposing censorship.

Hundreds of thousands of people protested against internet censorship decisions but AKP government ignored the voice of the people and violently oppressed the protesters.

We call on all internet citizens to support freedom of speech by pushing the Turkish government to stop these foolish policies. The free flow of information won’t be stopped. Sharing of knowledge won’t be stopped. It is time to fight for our rights and stand up for what we believe in.

More information: http://tinyurl.com/5vd4f9p

Join us in the IRC channel to discuss what we can do to liberate the internet: http://chat.mibbit.com/?server=194.8.74.43&channel=%23opTurkey

(server: irc.anonops.li, channel #opturkey)

We are Anonymous.

We are Legion.

We do not Forgive.

We do not Forget.

Expect us.

Türkçesi
Merhaba Türkiye,

Son yıllarda, Türkiye hükümetinin internet üzerindeki kontrolunun ne denli arttığına tanık olduk. Binlerce websitesi ve blog engellenirken, aynı zamanda internet gazetecilerine karşı başlatılan yasal kovuşturmalar devam etmektedir. Hükümet şimdi de 22 Ağustos’ta, internet kullanıcılarının tüm aktivitelerinin kayıt altına alınmasını mümkün haline getirecek olan yeni bir filtreleme sistemi uygulamaya koymak istiyor. Böylesi bir sistemin ne zaman ve nasıl uygulamaya konulacağı hala muğlak olsa da, kesin olan şey hükümetin internet sansürünü bir üst seviyeye çıkardığıdır.

Bu sansür uygulamaları mazur görülemez. Serbest bilgi akışına erişim ve katılım temel bir insan hakkıdır. Türkiye hükümeti bu temel hakkı ihlal ederken, ‘Anonim’ (Anonymous) eylemsiz kalmayacaktır. Sansürü engellemek için desteğimizi verecek, sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğiz.

Türkiye’de yüz binlerce insan internet sansürüne yönelik kararları protesto etti ancak AKP hükümeti insanların seslerini duymazlıktan geldi ve protestocuları polis şiddetiyle bastırdı.

Bizler tüm internet vatandaşlarını, Türkiye hükümetini bu absürd politikalardan vazgeçmeye iterek, konuşma özgürlüğünü desteklemeye çağırıyoruz. Serbest bilgi akışı engellenemez. Bilgi paylaşımı durdurulamaz. Korku eşiklerini aşarak, bu temel haklarımızı savunmanın zamanıdır.

Daha fazla bilgi için: http://tinyurl.com/5vd4f9p

Internet erişiminin serbestleştirilmesi için neler yapabileceğimizi tartışmak için IRC kanalında bize katılın: http://chat.mibbit.com/?server=194.8.74.43&channel=%23opTurkey

(server: irc.anonops.li, channel #opturkey)

Bizler ‘Anonim’iz.

Bizler çoğunluğuz.

Bağışlamayız.

Unutmayız.

Bizi bekleyin.изготовить логотипsalvador dali духи купить

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275