Avokadonun Yararları

0 59

Avokado Türkiye’de artık birçok eve girmekte. Fotoğrafını da şimdi gördüğünüz gibi dış tarafı yeşil ve yediğimiz kısımları beyaz bir meyvedir. Avokado‘yu tüketmemiz için öncelikle olgunlaşmasını beklememiz gerekmekte.
Avokado fotoğrafı
Avokado iri çekirdekli bir meyvedir ve enerji değeri yüksek olduğundan önemli ve yararlıdır. Manavdan satın alırken dikkat etmeniz gereken ve olgun olduğunu nasıl anlarım diyorsanız biraz yumuşak olanı tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Avokado‘nun içerdiği vitaminler ise canlılar için olmazsa olmaz vitaminlerden olan C ve E vitamini bulunmakta. Ayrıca C ve E vitamini dışında, bol miktarda proteinde bulundurmakta.

Avokado kabızlığa iyi geldiği bitki uzmanları tarafından söylenmekte. Bunun nedeni bağışıklık sisteminin çalışmasına yardımcı olduğundan dolayı olduğu söyleniliyor. Ayrıca avokado’nun içerisinde bulunan yağ asitleri, kolesterol’un artmasını engeller.

Avokado‘nun özellikle bayanlar için yararı ise, cildin yenilenmesini ve daha güzel bir görünüm sağlamasına yardımcı olmasıdır. Son zamanlarda artan kanseri engellemek içinde yararı bulunmaktadır.раскрутка сайтзаказать трезвого водителя в москве

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275