Commandle İlişkili, Kapatılması Gereken Açık DataReader Var

iprtrmgr.dll Bilgisayarı Başlatmada Sorun Hatası
0 101

Bu Command ile İlişkili, Öncelikle Kapatılması Gereken Açık Bir DataReader Zaten Var Hatası alıyorsanız web.config içerisindeki bağlantı ayarlarınızda bir kaç değişikliğiğe gitmeniz gerek demektir.

Commandle İlişkili, Kapatılması Gereken Açık DataReader Var
Commandle İlişkili, Kapatılması Gereken Açık DataReader Var

Server Error in ‘/’ Application.

Bu Command ile ilişkili, öncelikle kapatılması gereken açık bir DataReader zaten var.

There is already an open DataReader associated with this Command

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.InvalidOperationException: Bu Command ile ilişkili, öncelikle kapatılması gereken açık bir DataReader zaten var.

Source Error:

Line14:publicstaticQuestionListViewModelToQuestionListViewModel(thisPost post)Line15:{Line16:QuestionListViewModel ql =newQuestionListViewModel();Line17:       ql.AnswersCount= post.AnswerCount.ToString();Line18:       ql.Body= post.Body.Length>250? post.Body.Substring(0,250): post.Body;

Çözüm:
Bu hata ile şu gibi durumlarda karşılaşma ihtimalimiz çok yüksektir. Eğer ki bir bağlantı üstünden fazla kullanıcıyla veri alınıyorsa veya istekte bulunuluyorsa bu durum ile yüz yüze geliriz.

Veritabanı içinde ki bağlantı ayarlarından yani connection string’de MultipleActiveResultSets ayarını doğru – true yaparak bu sorunu aşabiliriz.

Eğer bağlantı ayarımız web.config içinde bulunuyorsa

<connectionStrings><addname="DbContext0"connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=DB;Integrated Security=SSPI;MultipleActiveResultSets=True"providerName="System.Data.SqlClient"/></connectionStrings>

şeklinde ayarları değiştirerek sonuç alırız.כיסוילאוטוהלוקיטיпоисковое продвижение сайта

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275