iOS 7’ye Nasıl Geçilir?

iOS 7 Yükledikten Sonra Yön Kilidinin Çalışmaması
0 68

iOS 7’ye geçmek için öncelikle Iphone 4 ve üstü telefon olması gerekir.Ipad 2 öncesi Ipad’ler iOS 7 güncellemesini alamıyor.Eğer 5.nesil bir Itouch sahibiyseniz Ipod touchınızı iOS 7’ye güncelleyebiliyorsunuz.iOS 6 ve sonraki sürümünü kullananlar cihazlarını bilgisayara bağlamadan iOS 7 güncellemesini alabiliyor.Bunun için takip etmeniz adımlar şöyle:
– Telefonunuzun “ayarlar” menüsüne girin.
– Burada “yazılım güncelleme”yi seçin.
– Cihaz güncellemeyi kontrol edip bulduğunda ise size “indir ve güncelle” seçeneğini gösterir. Buraya dokunduğunuzda güncelleme telefona indirilmeye başlamış olur. Yaklaşık 800 mb bir dosya olduğu için indirme işlemi biraz uzun sürebilir.
– İndirme tamamlandığında telefonunuz otomatik olarak kapanır ve ekrana bir kurulum barı gelir. Buradan kurulumun ilerlemesini takip edebilirsiniz.
– Kurulum bittiğinde telefonun açılış ekranı gelir. Burada sunulan seçenekleri işaretleyip devam edin.
– iOS 7’yi artık kurmuş bulunuyoruz.

iOS-7-concept-Simply-Zesty
Unutmamız gereken şey ise Iphone da yazılım güncellemesi yaparken bir sorun yaşanırsa telefon rehberinizde ki kişileriniz fotoğraf müzik video oyun gibi tüm verileriniz ve bilgileriniz kaybolabilir.Böyle kötü ve sinir bozucu bir durumla karşılaşmamak için güncelleme öncesi telefonunuzu yedeklemeniz akıllıca olacaktır.

Bu yedeklemeyi de şu uygulama ile yapabiliriz “iCloud”. Bilgilerinizi kaybetmemek için yazılımı yüklemeden önce telefonunuzdaki tüm bilgileri iCloud’a yükleyin.

– iCloud’a bilgilerinizi yüklemek için telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne giriniz.
– iCloud sekmesini seçiniz.
– En altta “Saklama alanı ve Yedekleme” kısmını açınınız.
– “iCloud yedekleme” alanını aktif hale getiriniz.

Telefonunuzu yedekledikten sonra iOS 7 güncellemesi güvenle yapabilirsiniz.

Telefonunuzu bir bulut sistemi yerine bilgisayarınıza yedeklemek isterseniz her zamanki gibi iTunes üzerinden “telefon yedekleme” özelliğini de kullanabilirsiniz bu sizin tercihinize kalmış.

Telefonunuzda 5GB’ın üzerinde veri varsa, yedekleme işlemini iTunes üzerinden bilgisayarınızda yapmanız daha mantıklı olan seçenektir.

Bunun için cihazınızı bilgisayara bağlayın, iTunes’ta cihazı seçin ve ‘Yedekle’ye tıklayın. İşte bu kadar kolay!разработка логотипа самостоятельноSimPal-G4

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275