Touchpad Tıklamıyor Problem Çözümü

0 80

Artık birçok kişi masaüstü bilgisayarlarını bırakıp, tamamen laptop tarzı bilgisayarlara geçiş yaptı. Bunun bazı olumlu, bazı olumsuz yanları gözümüze çarpmaya da başladı. İnsanlar yeni bir teknolojik cihaz kullanımından dolayı bazı basit durumlarda ‘ne yapacağım’ durumuna düşüyor.

Ele alacağımız problem Touchpad yani kullanmış cihazınız üzerinde olan parmakizi okuyuculu mousenizin tıklama problemi varsa bunun çözümüne yönelik olacaktır. Durum başıma geldiği için size kısaca anlatacağım. Yeni bir ultrabook aldım yaklaşık 1-2 hafta kadar oldu. Kullanırken genelde mouse ile birlikte kullanmaktayım. Ama  tıklamada problem yoktu. 1-2 gün önce fark ettiğimde touchpad hareket ettirebiliyordum ancak bir tıklama yapamıyordum. Panikledim hatta teknik servisi aradım. Sonra problemi çözerim diye kapattım.

Yapacağımız işlem çok basit aslında. Synaptics pointing device adlı parmakizi okuyucu programını kullanma ihtimaliniz yüksek. Benim işletim sistemim Windows 8 ve kendi driverleriyle kurulmuş olan ultrabookum da kendisi yüklenmiş olarak elime ulaştı. Size görselini paylaşmak istiyorum hemen:

synaptics pointing device ikonİnternetten bulduğum için eski tarihte başka birisi tarafından paylaşılmış ve Windows 7’ye ait bir ekran görüntüsü. Görmüş olduğumuz ikonlardan sol 2. sırada olan ikondan bahsediyoruz. Touchpad’ınız tıklama yapmıyor ise, belirtmiş olduğum ikon üzerine gelip, sağ tuş ile tıklayın, sonrasında ‘Tıklamak için parmakla vur‘ olan seçeneği işaretleyin.

Tebrikler! Probleminiz ortadan kalktı.

İşletim sistemi İngilizce olan ve Synaptics pointing device adlı programın ikonu farklı olan arkadaşlar içinde başka bir görsel paylaşıyorum.

synaptics pointing device icon

раскрутка сайтовchanel chance духи

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275