Türksat Frekans Ayar

0 67

Türksattaki tüm kanalların frekansları ve yerleri 14 temmuzu 15 temmuza bağlayan gece değişiyor.Türksat 4A uydusuna geçiyor ve böylece tüm kanalların yeri de otomatik olarak değişmek zorunda kaldı.

Güncelleme Yolları:

 

1) Bunun en kolay ayarlama yolu kumandanızdan menü tuşuna basıp açılan ekranda kurulum ayarlarına girmektir.Kurulum ayarları yoksa buna benzer olan menülere giriniz.(Kanal ayarları,kanal kurulum gibi) Buraya girdikten sonra otomatik güncelleme tarzı bir bölüm vardır eğer bu şekilde net değilse otomatik kanal arama,kanal bulma,otomatik kanal bulma tarzındadır.Buraya girdikten sonra televizyona bağlı uydumuz kanalları otomatik olarak bulup kaydedecektir.Yalnız bu ayarları yaparken TURKSAT uydusunda aratmayı unutmayalım.

uydu ayarları,türksat güncelleme,türksat frekans,türksat frekans ayar,türksat frekans güncelleme,türksat otomatik ayar,türksat otomatik güncelleme,türksat frekans değişikliği

2) Bunun yanında 2. bir yol daha vardır.Onda da gene menü , kurulum ayarlarından elle veya manuel arama diyerek frekans girme yerine geliriz.Buraya Türksat 4A’nın yeni Otomatik arama frekansı olan:

( 11844 V | SR: 2222 | FEC: 3/4 ) veya

( 11747 H | SR: 27500 | FEC: 5/6 )

gireriz.Burada ki önemli nokta da V(Vertical yani Dikey) H(Horizantal yani Yatay) demektir.Bu ayarları eğer doğru yaptıysak ara tuşuna bastığımızda uydumuz tüm kanalları bulup kaydedecektir.

 

3) Bunların yanı sıra 3. ancak zor bir seçenek daha var ki bu ilk 2 seçenek varken onu kullanmak pek akıl karı değildir.Aynı 2.seçenekte yaptığımız gibi manuel yani elle kuruluma gireriz ve burada ki frekans bölümlerine istediğimiz kanalların frekanslarını tek tek girerek televizyon kanal listemizi oluşturmuş oluruz.

uydu ayar 15 temmuz,uydu ayarları,türksat güncelleme,türksat frekans,türksat frekans ayar,türksat frekans güncelleme,türksat otomatik ayar,türksat otomatik güncelleme,türksat frekans değişikliği,Türksat 4A, Türksat 4A Kanal Listesifarsi translatorтакси трезвый водитель москва

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275