Urfalıyım Ezelden Dizisinin Konusu Nedir?

Urfalıyım Ezelden Dizisinin Konusu Nedir?
0 88

Urfalıyım Ezelden Dizisi Kanal D’nin yeni dizilerinden birisi. Eylül ayında yayınlanması beklenen Urfalıyım Ezelden Dizisinin konusu Urfa yöresini doğu halkının hikayesi. Aşk , töre cinayeti , kara sevda , entrika ve dram kategorilerinde süre gelen Urfalıyım Ezelden dizisinin başrollerinde, Tatar Ramazan dizisinden tanıdığımız Bülent inal ve Settar Tanrıören yer alıyor. Urfalıyım Ezelden Dizisi güçlü oyuncu kadro ve senaryosu ile Kanal D ekranlarında Eylül itibariyle yayınlanacak.

Urfalıyım Ezelden Dizisinin Konusu Nedir?
Urfalıyım Ezelden Dizisinin Konusu Nedir?

Urfalıyım Ezelden Dizisinin Konusu Nedir?

Mehmet Türkücülük yapan bir Urfa çocuğudur. 5 tane erkek çocuğu olan Mehmet’in Celal isimli oğlu kara sevdaya tutulur. Aşık olduğu kız ise diğer aşiretin kızı Selva’dır. Kız da Mehmet’e deli gibi aşıktır. Bu iki aşık evlilik hayalleri ve planları kurmaktadır. Celal durumu babasına anlatır ve babası Mehmet’te kabul ederek diğer aşiret evine kız istemeye giderler ancak kızı alamazlar.

Celal kızı güzellikle alamayacağını anlayınca, Selva’yı kaçırır. Selvanın ailesi kendilerine leke sürdüğü için Celali öldürürler. Bu esnada Selva hamiledir. Karnında ölen Celal’in bebeğini taşımaktadır. Töreye göre aile Selva’yı Celal’in küçük kardeşi Eşref ile evlendirirler. Eşref ve Selva Celal’den sonra kendilerine yepyeni bir hayat kurarlar, çocukları büyür, İstanbul’a taşınırlar…

“Urfalıyım Ezelden” dizisi töreyi bambaşka bir bakış açısıya ele alacak. Töre uğruna kurulan hayatlar , verilen canlar ve harcanan hayatları ele alacak. İzleyiciler Urfalıyım Ezelden dizisiyle beraber çok göz yaşı dökeceğe benziyor.

Urfalıyım Ezelden 1. Bölüm Tanıtım Fragmanı İzle

Urfalıyım Ezelden Dizisi Oyuncuları Kimler?
Urfalıyım Ezelden Dizisinin Konusu Nedir?

продвижение сайтов в гуглеgoogle продвижение сайта

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275