Windows 7 Nasıl Türkçe Yapılır?

Windows 7 Nasıl Türkçe Yapılır?
0 105

Kurduğunuz yada kullandığınız Windows 7 dili Türkçe dışında bir dil ise onu rahatlıkla Türkçe diline çevirebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıda anlatacağımız adımları uygulamanız yeterlidir.

Windows 7 Nasıl Türkçe Yapılır?
Windows 7 Nasıl Türkçe Yapılır?

1) İlk olarak Bölge ve Dil menüsünü denetim masasından açmak için öncelikle denetim masasını açalım. Nerede olduğunu bilmeyenler başlata bir kez tıklasınlar ve orada yazı yazma kutusuna Denetim Masası (Control Panel) yazdıkları taktirde denetim masasını bulurlar.
2) Denetim masası açıldıktan sonra oradan Saat, Dil ve Bölge’yi (Clock,Language and Region) ve ardından Bölge ve Dil’i (Clock and Region) tıklatın.
3) Karşımıza Klavyeler ve Diller (Keyboards and Languages) diye bir sekmenin gelmesi gerekir. O sekmeye geçelim.
4) Görüntüleme dili (Display Language) başlığı altında, Dil yükle/kaldır’ı (Install/Uninstall Language) tıklatın. Ancak burada yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
5) Install Display Language yani görüntüleme dili yükle diyin.
6) Browse computer or network derseniz daha önce kendinizin manuel olarak indirdiği Dil paketinizi göstebileceğiniz bir menü açılacaktır. Buradan Browse diyerek paketinizi gösterip Ok dedikten sonra next diyerek Windows’unuzu Türkçe yapabilirsiniz. Eğer manuel indirmemişseniz ise Windows Update diyerek Windows’un tüm güncellemelerini yapmasını bekleyiniz. Yalnız burada püf nokta şudur ki eğer windowsunuz sahte yani crackli ise windows update windows güncellemesi yaptığınız an windowsunuzun orjinalliği ortadan kaybolur ve sahte yazılım olarak gözükür.дайвинг в иордании отзывыProline DF-A945TW

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275