Windows Puanı Değiştirme

0 81

Windows 7 ve Windows 8 kullanan kişiler, Windows puanlarını değiştirmek istiyorsa doğru yerdeler. Windows puanı belirli şartlara göre, çok doğru sonuçlar vermese de ortalamayı tutturan yanıtlar vermekte. Birçok kişi de aldığı sonuçlardan tatmin olmamakta. Bunu en azından değiştirerek ‘gönlünü’ rahatlatmak isteyen kişiler deneyip istediği verileri girebilir.

Windows Puanı

Yapılacak işlemleri sırası ile takip edip, farklı adımlara geçmeyiniz.

  • Öncelikle C:\Windows\Performance\WinSAT\DataStore klasörüne erişim sağlayın. Karşınıza tarihlerle birlikte gelecek bir klasör olacaktır ve burdaki dosyaların uzantısı .xml’dir. Gelen dosyalar tarih adları ile düzenlenmiştir. En altta bulunan dosya, en son oluşturulan dosyadır ve bu dosyanın üzerine sağ tıklayıp, birlikte aç deyip, not defteri veya notepad++ gibi bir programla açın.
  • Açtığınız programdan ctrl+f veya f3 yaparak arama satırını açın, oraya bilgisayarınıza verilmiş olan puanları yazın (mesela 6.5 gibi) karşınıza gelen sonuçtan istediğiniz değeri ayarlayıp kaydedip kapatın.
  • Yüksek bir ihtimalle izinlerden dolayı kayıt edemeyeceksiniz. Bunun için şu adımı izleyin, dosyanın üzerine sağ tıklayın, özellikler deyin, güvenlik sekmesine geçin ve ‘Düzenle’ butonuna basıp, kendi kullanıcı adınızın üzerine 1 kere tıklayın. Aşağıda çıkan ‘İzin Ver’ bunlarının hepsini aktif hale getirin. Uygula, sonrasında tamama basarak çıkın.
  • Kaldığımız yerden devam edip, dosyamızı artık kayıt edebiliriz.

Belirtilen adımlar gerçekleştiğinde Windows puanınızı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

поисковая раскрутка сайтовАксессуары

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275