Asp.net The Anti-Forgery Token Could Not Be Decrypted Hatası

An error occurred creating the configuration section Hatası
0 91

Asp.net The anti-forgery token could not be decrypted hatası ; Windows 2008 Server IIS 7.5 sunucularında ortaya çıkabilen bir hatadır. Event Viewer içerisinde, Asp.Net MVC web uygulamalarına ait bir çeşit error ve warninglerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunlara bir kaç örneği aşağıda verdik ve örneklerin yanı sıra çözüm stratejilierini de anlatma da yardımcı olmaya çalışacağız.

Asp.net The Anti-Forgery Token Could Not Be Decrypted Hatası
Asp.net The Anti-Forgery Token Could Not Be Decrypted Hatası

 

Asp.net The Anti-Forgery Token Could Not Be Decrypted Hata Örnekleri:

Event message: An unhandled exception has occurred.
Event Id: 1309
Process name: w3wp.exe

Exception information:
Exception type: HttpAntiForgeryException
Exception message: The anti-forgery token could not be decrypted. If this application is hosted by a Web Farm or cluster, ensure that all machines are running the same version of ASP.NET Web Pages and that the configuration specifies explicit encryption and validation keys. AutoGenerate cannot be used in a cluster.

 

Asp.net The Anti-Forgery Token Could Not Be Decrypted Hatası Çözüm Önerileri:

+ Asp de bir değişiklik yapmadıysanız ayarlar kısmında normal ayar olan  “MachineKey’i AutoGenerate” uygulamamız tekradan başladığı zamanlarda AntiForgery için kullanılan doğrulama tokenları (verification token) kotalandırılacak ve eski tokenlar geçersiz kabul edilecektir. Bu sırada uygulamanızdan yararlanan tüm kullanıcıların da tokenları işlemeyecek ve geçersiz özelliği kazanacaktır. Ve de daha önceden yapılmış olan tokenlarda doğru deşifre olamayacaktır.

Bu durumu düzeltmek için yapılacaklar şu şekildedir:

+ Asp.Net Uygulamamıza yeni bir statik MachineKey atamak zorundayız.
+ Kullanıcılar uygulamanızı kullandığı sırada kesinlikle uygulamanızı veya IIS’i yeniden başlatmayın.
+ Ancak Asp.Net uygulamanızı kesinlikle yeniden başlatmaya ihtiyaç duyuyorsanız internet sitenize rootuna app_offline.htm dosyayı ekleyelim ve böylelikle uygulamamızı çevirimdışı yani offline moda getirmiş oluruz. Kullanıcılarda böylelikle en geçici bir sıkıntı olduğunu anlayacaklardır.тур турция горящиеразработка туристических сайтов

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275