Deha Filmi – Gifted Yorumu

0 225

Mary annesinden gelen dehalığı sözkonusu iken gerçek hayata adapte olmada problem yaşamaktadır. Mary’nin annesi intihar etmiştir. İntihar sonrasında dayısı Frank, Mary’i 7 yaşına kadar büyütmüş ve kız kardeşinin istediği şekilde Mary’e bir hayat kurmak düşüncesindedir. Fakat Frank’ın annesi Evelyn intihar eden kızının çözmek için hayatını adamış olduğu matematik probleminin çözümlemesini torunu ile tamamlanabileceğini düşünmektedir. Ayrıca Evelyn yaşam standartları olarak Frank’a göre daha iyidir. Annesi ile arası olmayan Frank, kendi büyüttüğü Mary’i için savaş verir.

Genel konusu bu olmakla birlikte, insanın üstün özelliklerinin olabileceğini vurgulayan film, aslında hayattan alınması gereken asıl tatların unutulmaması gerektiğini hatırlatmaktadır. Bilim, matematik aşığı ve yetisi olan bir yapının avantajını ve dezavantajını özellikle mahkeme sahnesinde gözler önüne sermektedir.

Filme puanım 6,5/10.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373