Google Backlink Reddetme – Google Disavow Links

0 203

Google link reddetmek, site sahipleri için önemli bir özelliktir. Çeşitli şekilde spam, saldırı, site kalitesini düşüren istemediğimiz linklendirmeler olabiliyor. Bunu Google Disavow Links aracılığı ile düzenleyebiliyoruz. Adım adım nasıl yapıldığını beraber görelim:

  1. Öncelikle Google Webmaster Tools’a (Google Web Yöneticisi Araçları) giriş yapıyoruz.
  2. Giriş yaptıktan sonra menüden sitemize gelen bağlantıları kontrol edebiliriz. Bunun yanında çok sağlıklı sonuçlar elde edemediğimizde farklı yardımcılardan kaynak alabiliriz. Arama Trafiği > Sitenize Bağlantılara tıklayarak varolan bağlantıları görebiliriz.
  3. En önemli adım Google Backlink Reddetmek için gerekenler, öncelikle bir .txt dosyası oluşturulması gerekiyor. Bu şekilde oluşturulan .txt dosyası ilerleyen adımlarda Google webmaster toolsa yüklenecek.
  4. .txt oluştururken eğer bir sitenin tüm bağlantılarını engellemek istiyorsak domain:siteadı.com şeklinde ‘domain:‘ olarak yazıp sonrasında site adresini yazmamız gerekiyor. Ama sadece bir bağlantıyı yani sitenin herhangi bir sayfasından gelen linklemeyi kesmek isterseniz de direk bağlantıyı kopyalamanız yeterli olacak.
  5. .txt dosyasını oluşturduktan sonra yüklememiz gereken adres için BURAYA tıklayın. Fotoğrafta göründüğü gibi Dosya Seç dedikten sonra .txt dosyasını yükleyelim. Sonrasında Gönder’e tıklayıp Bitti diyerek kapatalım.

Google tarafından işlem görmesi dönemsel olarak değişiklik göstermekteyken ortalama 2-4 hafta kadar sürmekte olduğu genel bir bilgi olarak karşımıza çıkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275