Eleştiri Nedir?

0 79

Herhangi bir kişinin hakkında onun eseri doğru ve yanlışlarını dile getirerek gösterme amaçıyla yazılan metine eleştiri denir.

Şimdi burada ne kadar güzel açıklamışlar kişinin doğrularını ve yanlışlanrını dile getirmek ama günümüzde bu böyle değil herkes bilsede bilmesede bunu kendi tarafına çekerek dile getiriyor.

Genellik itibari ile eleştiri dediğimiz zaman aklımıza hiçte iyi birşey gelmez öyle değilmi ilk akla gelen kötülemeyi ve yanlış yönleri açığa vurmayı düşünür.

Şimdi eleştiri yapmamız için o konu hakkında veya o kişi hakkında bilgi edinmiş olmamız gerekiyor eğer bu konu hakkında birşey bilmiyorsak ve bu şekilde bir eleştiri yapıyorsak bu bence asılsız bir eleştiridir.

Eleştiri dediğimiz zaman sadece kşşi hakkında değil bu kitap olur, sinema filmi olur örnek veremediğim bir sürü konu var.

Eleştiri yapmak o konu hakkında görüşlerinizi bildirmektir yanlışı ve doğru yönü ile dile getirmektir.яндекс продвижениеblackvue wifi dr500 gw-hd

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275