Ekran Görüntüsü Kaydetme Programı

Ekran Görüntüsü Kaydetme Programı, Ekran Görüntüsü Kaydetme , Ekran Görüntüsü alma , Ekran Görüntüsü alma programı ,Ekran Görüntüsü nasıl alınır , Ekran Görüntüsü nasıl kaydedilir , masaüstü resmi , masaüstü resmi alma , masaüstü resmi kaydetme
0 93

Bugün paylaşacağım başka bir program ise Ekran Görüntüsü Kaydetme Programı yani özel ismiyle Purrint. Ekran görüntüsü almak istediğimiz zamanlarda klavyeden “Print Screen” tuşuna basar ve o anki ekran görüntüsünü bilgisayar hafızasına alır. Daha sonra açtığımız bir resim düzenleme programıyla “Paint- Photoshop – Fireworks” gibi bu hafızaya alınan ekran görüntüsünü CTRL+V veya yapıştır komutuyla o programın sayfasına yapıştırır ve ardından kaydet seçeneği ile kaydeder ya da yazdır seçeneği ile yazdırırız.

İşte Purrint bu uğraşlara girmemizin önüne geçiyor ve biz klavyeden Print Screen tuşuna bastığımız an otomatik olarak devreye giriyor ve önümüze Purint Preview adında aşağıda ki gibi bir menü açılıyor.

purrint

Buradan Print dersek direk yazıcıdan çıkarabiliyoruz. Save to File seçeneği ile ekran görüntüsünü kaydedebilir ve Copy to Clipboard ile de ekran görüntüsünü kopyalayabiliriz.

 сео компаниикурсы на английском

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275