1 Mayıs 2017 AKN Güncellemesi 02:00-08:00 Saatleri Arası

0 132

Türkiye’de internet hızları ile alakalı güncellemeler söz konusu. Bilgi Teknolojiler ve İletişim Kurumu tarafından alınan karar ile 02:00-08:00 saatleri arasında yapılacak indirmeler adil kullanım noktasını etkilemeyecek. Bu durum birçok internet kullanıcısı için olumlu bir gelişme. Ayrıca adil kullanım noktası sonrasında internet hızında düşüşler olmakta. Bu konuda da bir güncelleme yapılmış. Bu güncelleme de aşağıda ki tabloda belirtildiği gibi eğer internetiniz 8-16 mbit/sn arasında ise, adil kullanım noktasından sonra 5 mbit/sn, 16-24 mbit/sn arasında ise 8 mbit/sn gibi yükselmeler görünmekte.

Asıl güzel haber de her ne kadar uzun bir süreç olarak görülse de yapılan düzenleme ile birlikte adil kullanım uygulaması 31.12.2018 tarihinden itibaren kaldırılacak. Artık adil kullanım noktası gibi sevmediğimiz bir durum olmayacak. Tabi bunun yanında kişisel fikir olarak, altyapıların güncellenmesi şart. Oluşabilecek yoğunluklara bağlı olarak ping artımları söz konusu olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275