Windows 9 Başlat Menüsü

Windows 9 Başlat Menüsü
0 121

Microsoft Windows 9 Başlat Menüsü medyaya sızdı. Yeni dönemde çıkacak olan Windows 9’un görüntüleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Win 8 de bir çok kullanıcının şikayetçi olduğu ve yamalar ve ekstra paketlerle ortaya çıkardığı başlat menü eksikliğine karşı Windows 9’de başlat menüsüne yer verilmiş.

Windows 9 Başlat Menüsü
Windows 9 Başlat Menüsü

Windows 9 Başlat Menüsü

Windows XP sonrası çıkarttığı Windows Vista’nın başarısızlığı ile hiç yaşamadığı bir deneyimi yaşadı ve işletim sisteminin çıkmasından kısa bir süre sonra Windows 7’nin görsellerinin ve videolarının medyaya sızdırıldığını görmüştük. O dönemde Windows Vista’nın kötü bir kullanıcı deneyimi suması ile birlikte Microsoft’u Windows 7’nin bir an önce piyasaya sunulması için zorladığına şahit olmuştuk.

Oldukça başarılı olan Windows 7 sonrası piyasaya sunulan Windows 8 ise; Windows 7 kullanıcıları için tercih edilebilir özelliklerde değildi. Windows 8 asla ama asla Vista kadar başarısız bir yazılım değildi ama Windows 7 kullanıcılarının Windows 8’e geçmesi için bir nedenleri de yoktu. Windows 7 hala en favori işletim sistemiydi çoğu kullanıcı açısından.

Windows 8’de Başlat Menüsünün Olmaması

Windows kullanıcılarının en sık kullandığı araç olan “Başlat Menüsü” ise Windows 8 ile kullanıcılara sunulmamıştı ve bu durum Microsoft’un verdiği en yanlış kararlardan biriydi. Tablette Metro arayüzüne sahip Windows 8 yağ gibi akıyor ve müthiş bir stabilite izlenimi veriyor olsa da kullanıcılar tarafından bu tablet deneyimi masaüstü PC’lerde bir türlü benimsenemedi.

Windows tüm bu hatalarından ders aldı ve geri adam atarak 8.1 güncellemesi ile “Başlat Menüsünü” kullanıcılara tekrar sundu. Microsoft satış analmında istediği performansı göstermediğini düşündüğü Windows 8 sonrasında çıkartacağı Windows 9 işletim sistemi üzerinde önemli değişiklikler yapacağını açıklamasının üzerinden çok geçmeden WinFuture isimli kullanıcı Youtube’ta Windows 9’un başlat menüsünü bizlere sundu. İşte Windows 9’un başlat menüsü;

Microsoft’un Windows 9’u bu ay sonunda tanıtması beklenirken yeni işletim sisteminde masaüstüne odaklandığını gösteren bazı videolar sızdırıldı.

WinFuture tarafından paylaşılan videolara bakılırsa Windows 8’in halefi olan yeni Windows sürümü ‘melez’ olmaktan öte masaüstüne ait günlerine geri dönüyor. Paylaşılan videolarda klasik başlangıç menüsü, çoklu masaüstü kullanımı vb. klasik Windows tarzını andırıyor ki Windows 8 kullanıcılarının Metro arayüzüne pek alışamadığı biliniyordu ve böyle bir değişiklik akla yatkın geliyor.

Statcounter verilerine göre dünya genelindeki işletim sistemlerine bakıldığında Windows 7 yaklaşık yüzde 56 ile ilk sırada yer alıyor. Windows 8 ise yüzde 15’in üzerinde bir payla 2. sırada, Windows XP ise yüzde 14’ten fazla payla 3. sırada geliyor.
30 Eylül’de tanıtılması beklenen Windows 9’un Microsoft için yeni bir heyecan olacağı malum. Ancak Windows 8’de alınan geri bildirimlerin iyi değerlendirilmiş olması gerekiyor. Zira tablet tarafında da Microsoft’un Apple’ı ve Samsung’u zorladığını söylemek mümkün değil.

Windows 9 Tanıtımı Ne Zaman

Windows 9 görüntülerinin gerçek olmadığına dair bir iddia yok ama son halinin biraz farklı olabileceğini de kabul etmek gerek. 30 Eylül’de Microsoft’un yeni CEO’suyla nasıl bir işletim sistemi sunacağını merakla bekliyoruz.

Açıkçası indows 9’un “Başlat Menüsünü” oldukça kullanıcı dostu bulduk. Dilediğiniz programları başlat menüsünün metro arayüzüne entegre etmek yüksek çözünürlüklü ekran kullanan kişiler için oldukça sevindirici bir haber diye düşünüyoruz.раскрутка сайтовцены духов в дьюти фри

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275