Kravat Nasıl Bağlanır?

Half Windsor
0 88

Bu makalede kravat nasıl bağlanırı sizlere anlatacağız Kravat Nasıl Bağlanır? sorusuna hazır giyim sektör yardımcısı Mehmet Erdem cevap verecek.

Dünyada kravat bağlama yöntemleri için ayrı ayrı 85 yönetimin olduğu söylenmekte. Kravat aslında bağlama biçimi gömleğin yakasına ve kişinin boyuna göre biçimlendirilir. Kravattaki ince tarafın gömlek içlerine sokulmaması en doğru hareket olur çünkü bu aynı zamanda düğümde hafif kaydırmalara sebep olacaktır. Kravatın uzunluğu normal şartlarda kemer altı hizasında olmalıdır. Çok uzun veya çok kısa olan Kravatlar kişinin görünümü üzerinde istemiş olduğu şıklığı ve asaleti göstermeyecektir.

Four in Hand
Four in Hand

Kravatlarda pli olması ya da olmaması çok önemli değil. Çünkü kişinin kendi giyim tarzı yada vücut şekline göre bu pliyi yaratması veya yapmaması en doğru karardır. Windsor denilen kravat bağlama tekniklerini genelde kısa boylular ve dar omuzlu kişilerde kullanılmaması gerektiği çok önemli bir püf noktadır. Çünkü atılacak olan Kravatın düğüm kısmının çok geniş olacağı ve kullanılacak gömleğin yaka kısmınında araların geniş olacağından dolayı düğümün görüntüsü bu tarz insanlarda çok iyi durmayacaktır. Bu tarz bir kravat tekniği Windsor ve Full Windsor geniş omuzlu ve iyi yapılı insanlarda kullanılması daha iyi bir görüntü sağlayacaktır.

Half Windsor
Half Windsor

Four in hand Shelby diğer adı piret ve prens albert bağlama teknikleri ise sivri yaka ve her türlü yakalarda çok rahatlıkla kullanılabilir.Tercih edilecek bağlama tekniğidir. Dünyada en çok kullanılan bağlama tekniği Four in Hand ve Half Windsor şekilleridir.sous vetement pas chereсколько стоит услуга трезвый водитель

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427