Oruç Nasıl Açılmalı? İftara Neyle Başlanmalı?

0 68
Oruç nasıl açılmalı? nın cevabını şöyle verebiliriz.Herhangi bir tatlı bir şeyle olabilir suyla olabilir tuzla olabilir zeytinle de açılabilir.Bu size kalmış bir tercihtir.Ancak önemli nokta şudur ki oruç açarken unutulmaması gereken şeylerden biri besmele çekmektir. Besmele çekildikten sonra mutlaka iftar duası yapmak gerekir. İftar duası hepimizin bildiği ,  Allah’ım senin rızan için oruç tuttum sana inandım sana güvendim.Senin vermiş olduğun rızıklarla orucumu açtım.Yarın ki ramazan orucuna da niyet ediyorum beni ve bütün Müslümanları bağışla.

İftarda mideyi zorlamayın

İftar açıldığında çok hafif bir şey yenilebilir bir hurma, şeker, reçel gibi hafif şeyler olabilir yenip yanında çorba içilebilir.

İftarı hafif yiyeceklerle tamamladıktan sonra akşam namazı kılınır.Bir dinlenir insan ondan sonra , Ramazan ayında akşam namazından sonra ikinci bir iftar yapılabilir. İftarda ilk anda tıka basa yememek, mideyi aşırı derecede şişirmemek gerekir. İslam dini ölçü ve denge dini olduğu için iftarda da ölçünün kaçırılmamasına dikkat etmek gerekir.

turkiyenin_dort_bir_tarafinda_iftar13428083750_h904757

стоимость рекламы на яндексегде раскрутить сайт

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275