Video Oyunları Çocuklar İçin Faydalımı

0 61

Video oyunları çocuklarımız için faydalımı belki bu soruyu her anne ve baba kendilerine yüzlerce kez sormuştur peki bu sorumuzun cevabı çok ama çok merak edilmiştir.

Zararlımı sizce bence zararlı değil ama herşeyin boyutunu aşmadan olması gerektiğini düşünüyorum peki zararlı değil diyelim bu video oyunlarının çocuklar üzerinde ne gibi bir yararı var sorusuna ne diyeceksiniz.

video oyunlar

İşte bununda cevabı Hollandalı liberal milletvekili Toine Manders, “Video oyunları birçok örnekte tehlikeli değil, hatta önemli becerilerin gelişimine katkıda bulunabilir” dedi.

Video oyunları sektöründen geçen yıl toplam cironun 7 milyar Avro’yu geçtiği belirtilen araştırma raporunda, video oyunlarının stratejik düşünce, yaratıcılık, işbirliği ve yenilikçi düşünceyi uyardığı görüşü dile getirildi.

İşte faydalarıda bunlar ama bunu bazı anne baba yok alışkanlık eder yok dersine çalışmaz yok dikkati dağalır diyerek bu konuda çocuklarını mahrum ettikleri görülmekte.

Bunun en iyi çözümlerinden biri sınırlama koymaktır yani belli bir süre priyotları içerisinde oynaması ve o süreyi aşmamasına dikkat etmemiz gerekiyor.

Şimdi bazen bakıyorum bazı aileler bu süreyi dengeliyemiyorlar Çocukları Tv başına bi geçiyorlar saatlerce bir iki saat değil belki öğlenden akşama kadar.

Peki bunun çocuklarımıza yararımı var zararımı büyük ölçüde zararı var peki bunu nasıl yararlı bir hale getirebiliriz.

Zaman belirliyerek anne babaların belirledikleri zaman priyotları içerisinde bir çocuk Tv izler veya Video oyunu oynarsa bunların çocuklarımıza herzaman artı bir getirisi vardır.горящий путевка в турцию из харьковаAC-100GSM

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275