WhatsApp’da Otomatik Yedeklemeyi Kapatma İptal Etme

WhatsApp Telefonunuzun Tarihi Yanlış Hatası - Sorunu
0 118

WhatsApp’da Otomatik Yedeklemeyi istemiyor ve Kapatmak İptal Etmek istiyor veya WhatsApp’da alınan yedekleri silmek istiyorsanız bunları kısmen yapmak mümkündür.

Hemen şunu söyleyelim ki WhatsApp’da yedeklemeyi iptal etmenin bir yolu yoktur. WhatsApp otomatik olarak her yeni günün sabah saat 04.00 ında otomatik yedekleme alır. Bunun yanında WhatsApp uygulaması sadece ve sadece 7 günlük sohbet geçmişini yedekler.

WhatsApp'da Otomatik Yedeklemeyi Kapatma İptal Etme
WhatsApp’da Otomatik Yedeklemeyi Kapatma İptal Etme

Fakat alınan yedekleri silmeniz mümkün. WhatsApp mesajları şu yol ile yedekler. Ancak bu telefon marka ve modellerine göre farklılık gösterebilmektedir.

sdcard/WhatsApp/Databases

Örneğin Samsung Galaxy S4 telefonlarında WhatsApp uygumalasının mesaj saklama klasörü şu yol üzerindedir.

/storage/sdcard0/WhatsApp

Bu klasör içinde bulunan msgstore.db.crypt5 gibi crypt5 uzantılı dosyaları silmeye kalkışırsanız WhatsApp yedekleriniz silinmiş olur.

WhatsApp otomatik yedeklemeyi kapatama gibi bir imkanımız olmadığı için mesajları bu şekilde silmek mümkün. Başka bir yöntem olarakta telefonunuzu bilgisayara bağlayıp /sdcard/WhatsApp/Databases klasör altındaki dosyaları silebilirsiniz.korean translator to englishАвторегистраторы

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275