Galatasaray Şampiyonlar Ligi Maçları Ne Zaman

Galatasaray Şampiyonlar Ligi Maçları Ne Zaman
0 111

Geçen sezon şampiyonluğunu ezeli rakibi Fenerbahçe’ye kaptıran Galatasaray bunun üzerine bir de Süper Kupa finalini penaltı atışlarıyla Fenerbahçe’ye kaptırınca bir hayli moraller bozuldu. Ancak Fenerbahçe’nin şikeden dolayı aldığı men cezası ile beraber ikinci olan Galatasaray direk Şampiyonlar Ligi gruplarına katılmaya hak kazanmıştı.

Geçtiğimiz gün Monaco’da yapılan ve 32 takımın katıldığı Uefa Şampiyonlar Ligi grupları çekilen kuralarla belli oldu. Galatasaray başkanı Ünal Aysal’da bizzat kura çekimine katıldı. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsilcimiz olan Galatasaray’ın rakipleri de belli oldu.

Galatasaray Şampiyonlar Ligi Maçları Ne Zaman
Galatasaray Şampiyonlar Ligi Maçları Ne Zaman

Monaco’da Grimaldi Forum’da Türkiye saati ile 18.45’te başlayan UEFA Şampiyonlar Ligi grup kuraları çekimine 32 takım katıldı. Takımlar, UEFA’nın kulüpler sıralamasında aldığı puanlara göre torbalara ayrıldı. Türkiye’yi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek tek takım olan Galatasaray ise 3. torbadan kuraya katıldı.
Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar turnuvada son 16’ya adını yazdırırken, üçüncü sırada tamamlayanlar ise yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek.

Galtasaray UEFA Şampiyonlar Ligi Rakipleri Kimler ?

Galatasaray D grubunda Arsenal – B.Dortmund – Anderlecth ile ilk iki için mücadele edecek. İlk ikiye giremez ise üçüncülük için yarışacak. İlk iki üst tura çıkarken üçüncüler UEFA Avrupa Liginde yoluna devam ediyor. Dördüncüler ise avrupa defterini kapatıyorlar.

Galatasaray Şampiyonlar Ligi Maçları Ne Zaman ?

16 Eylül 2014 Salı : Galatasaray – Anderlecht
01 Ekim 2014 Çarşamba : Arsenal-Galatasaray
22 Ekim 2014 Çarşamba : Galatasaray – Borussia Dortmund
4 Kasım 2014 Salı : Borussia Dortmund – Galatasaray
26 Kasım 2014 Çarşamba : Anderlecht – Galatasaray
9 Aralık 2014 Salı : Galatasaray – Arsenal

UEFA Şampiyonlar Liği ilk maçları 16 Eylül ve 17 Eylül tarihlerinde oynanacaktır. Galatasaray’ın şampiyonlar liginde oynayacağı ilk maç 16 Eylül Salı günü Türk Telekom Arena’da Anderlecht ile olacaktır.translation of korean to englishqstar видеорегистратор

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275