Mac’de Windows Kurulum USB’si Yaratma

0 206

Mac’e sahipseniz ve Mac ile bir Windows kurulum USB’si yaratmak istiyorsanız aşağıdaki adımları yapabilirsiniz. Mac ile Windows bağlantısını bir çok kişi yapamıyor. Fakat bu bağlantının doğru bir şekilde yapılabilmesi için gerek Mac mühendisleri gerek PC mühendisleri yazılım olarak gerekenleri yapıyorlar. Fazla uzatmadan yapılması gerekenleri adım adım anlatalım:

  • Öncelikle en az 8 gb olmasını önerdiğimiz, çalışması ile alakalı bir sorun bulunmayan USB belleğimizi Mac’e takalım.
  • USB belleğe gerekli Windows yazılımının kurulabilmesi için gereken .iso dosyasını, Google üzerinden araştırarak veya Microsoft üzerinden indirelim. Not: İleride anlatacağımız Boot Camp Yardımcısında Windows sağlanılması gibi bir durum gözüküyor fakat ne kadar verimli çalıştığını bilmiyoruz. Size önerimiz internet üzerinden güvenilir bir şekilde .iso dosyasına sahip olmanız.
  • USB takıldıktan ve elimizde .iso dosyası olduktan sonra yapmamız gerekenler, Mac’de command + space yani komut ve boşluk tuşuna basıp Spotlight aramasını açalım. Açılan aramaya Boot Camp Yardımcısı yazalım ve bu uygulamayı açalım.

Boot Camp Yardımcısı
Boot Camp Yardımcısı
  • Yukarıda göründüğü gibi uygulama açılacaktır. Sağ altta bulunan Sürdür’e tıklayarak ilerletelim.
Boot Camp Yardımcısı
Boot Camp Yardımcısı
  • Boot Camp Yardımcısında ikinci adım olarak karşınıza gelen ekrandaki en üstte yer alan “Windows sürümünde yükleme diski yarat” seçili kalması, ilerlediğinizde sizde istenen ISO dosyasını uygulamaya tanımlamanız gerekir.
  • Yapılan bu işlemler sonrasında USB belleğinizin yazma hızına bağlı olarak 3-5 dakika içerisinde yükleme gerçekleşip size tamamlandı bilgisi verilecektir.

Sonrasında yapmanız gerekenler tamamen USB ile Windows kurulumu için uygulanacak adımlardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427