Nasıl Kilo Alınır?

Nasıl Kilo Alınır?
0 82

Nasıl Kilo Alınır? sorusuna Beslenme uzmanı Gonca Yeşim’in anlatımıyla sizlere sunacağız. Bu makale de ayrıca hangi besinlerin daha hızlı kilo alımına yardımcı olacağından da bahsedeceğiz.

Sağlıklı ve düzenli beslenen bir insanın ne fazla ne de eksik kilo sorunu olur. Bu yüzden dengeli ve düzenli beslenme çok önemlidir. Kilo aldıran yiyecekler konusuna geldiğimiz zaman belli gıdalar kilo aldırır evet. Bunların şeker oranı yüksek , yağ oranı yüksek besin değeri düşük gıdalar kolaylıkla kilo aldırır ama düzgün beslenen bir insansanız dengeli besleniyorsanız , protein karbonhidrat yağ oranında dengeyi sağladığınız beslenmede kilo almayla ilgilide probleminiz olmaz kilo verme ile ilgili de probleminiz olmaz.

Nasıl Kilo Alınır?
Nasıl Kilo Alınır?

Sağlıklı kilo almak isteyen zayıf bir insana tavsiyemiz daha çok besin değeri yüksek kalori değeri yüksek olan besinleri tercih etmesi gerekir.

Peki bunlar nelerdir?

+ Kuru yemişler

+ Kuru meyveler

+ Sağlıklı içecekler olabilir. Ayran , yağlı süt , boza

+ Sütlü tatlılar

+ Et

+ Tavuk

+ Balık

+ Pilav

+ Makarna

bunların dengeli alınması ve hem besin değeri içeriği yüksek hem de kalorisi yüksek olacağı için kilo artışında yardımcı olacaktır.раскрутка сайтовтребуется раскрутка сайта

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275