Bilgisayar Ekran Titremesi Neden Olur?

Bilgisayar Ekran Titremesi Neden Olur
0 158

Bilgisayar Ekran Titremesi Neden Olur? Bilgisayarımın ekranında şiddetli bir titreme var ve uzun süre bilgisayar ekranına baktığımda gözlerim ağrıyor , bu sorunu nasıl düzeltirim ? diyorsanız gelin buyurun okumaya.

Bilgisayar Ekran Titremesi Neden Olur
Bilgisayar Ekran Titremesi Neden Olur

Eğer ki bilgisayar başında çok fazla zaman geçirmişseniz ve bilgisayar monitörünün titremesi gözlerinizi yoruyorsa büyük ihtimalle ekranın görüntü tazeleme oranı çok düşük ayarlanmıştır.

Görüntü tazeleme değerleri frekans yani Hertz ile ölçülür ve simgelenir. En ideal Hertz değeri 85 dir. Ancak bu monitörden monitöre farklılık gösterebilir. Monitör’ün bilgisayara doğru tanıtılması da önemli bir rol oynar bu değerlerin değişiminde.

Bilgisayar Ekran Titremesi Nasıl Engellenir? Hert Değerleri Nasıl Ayarlarlanır?
1- Masaüstünde boş bir yere gelelim ve faremizin sağ tuşuna tıkladıktan sonra açılan menüden özellikleri seçelim.
2- Monitör-Değiştir ve “Tüm Donanım’ı göster”i göreceksiniz. Bu menüleri açtıktan sonra çıkacak listeden monitör modelininizi bulun ve seçin. Eğer ki sizin aradığınız model yoksa soldaki menüden Standart Monitör Türleri’nden Tak ve Çalıştır Monitör’ ü işaretleyin. Tamam dedikten sonra da Kapat’a basın.
3- Burada ki Ekran Kartı sekmesinden de Hertz yani resim tazeleme hızını 85 Hertz’e getirin. Uygula dedikten sonra Değişiklikleri kayıt etmek için Tamam’a tıklayarak işleminizi bitirin.
Bilgisayarı yeniden başlattığınızda sorununuz hallolmuş olacaktır.дайвинг в тайланде фотодухи которые нравятся всем

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275