Bilgisayar Isınmasına Karşı Çözümler

Bilgisayar Isınmasına Karşı Çözümler
0 92

Özellikle yaz zamanlarında sıcaklığın artması ile birlikte hem havalar hem biz hem de bilgisayarımız oldukça sıcaklar ve ısınır. Kış aylarında ısınma sorunu pek fazla bilgisayarlarda yaşanmaz. Yaşansa da çözümü kolaydır. Ancak yaz aylarında havanında inanılmaz yüksekliklere çıkmasıyla bilgisayarımızda çok fazla ısınabilir.

Bunun için bilgisayarımızın soğutma sisteminin sağlam ve doğru işliyor olması gerekmektedir. Özellikle işlemcinin çok iyi soğutulması gerekir. En çok ısınan ve süreklı çalışan bir mekanizma olan işlemci diğer ismiyle CPU çok önemli bir parçadır.

Bilgisayar Isınmasına Karşı Çözümler
Bilgisayar Isınmasına Karşı Çözümler

Ancak bilgisayarlarda eskidikçe fan sistemlerinde soğutma sistemlerinde aksilikler çıkması da normaldir. Yıllar geçtikçe dönüş hızları düşer , verimlilikleri azalabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında ilk yapılması gereken fan temizlenmesidir. Bilgisayar kasası açılarak fan temizlenmelidir. Çünkü artık fan üzerinde biriken tozlar ve pislikler fan için bir yük bir ağırlık olmaya başlar ve fanın dönüş hızını olumsuz yönde etkiler. Eğer bu da çare olmadıysa yeni bir fan almakta yarar vardır.

Başka bir seçenek ise bilgisayar işlemcisi üzerinde çok yük olabilir. Bunun için görev yöneticisine girerek işlemciyi kullanan uygulamarı kontrol edin. Görev yöneticisine CTRL + ALT + DELETE tuş kombinasyonu ile ulaşabilirsiniz.

Buradan işlemciyi fazladan yoran ve gereksiz kullanan programları tespit etmek gerekir. Eğer bilgisayardan fazla anlamıyorsanız orada çok yük tüketen isimde ki programları google a tek tek yazarak ne olduğunu anlayabilirsiniz.

Başka bir yolda soğutucu macunlar kullanmak. Bunlara bilgisayarcılardan ulaşabilir ve temin edebilirsiniz benim tavsiyem tanıdık bir bilgisayarcıya gidip ucuz bir ücret karşılığı onun yapmasını istemenizdir.

Laptoplarda ise kasa alanı küçük olduğu için ısınma daha çabuk oluyor. Ayrıca buna bağlı olarakta fanlara fazla alan yok ve fanlarda küçük oluyor. Bunların üstüne birde laptopunuz masa ile tam temasta olunca hava alacak alanı kalmıyor. Bu nedenle benim önerim ilk önce 4 adet silgi tarzı küçük sabitleyicileri bilgisayarınızın dört bir taraftan altına yerleştirerek bilgisayarınıza nefes alacak bir alan yaratmanızdır. Bu işlem etki etmiyorsa soğutucu alabilirsiniz. Ancak soğutucu alırkende dikkat etmeniz gereken püf nokta soğutucunuz kesinlikle titanyum yapılı olmalıdır. Yoksa bir işe yaramaz para çöpe gider bir süs olarak durur sizde.

Eğer kendinize güveniyorsanız laptobunuzu açıp temizleyebilirsiniz bununda yararını kesin olarak görürsünüz.commander masturbateur pas cherвидеоняня tomy

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373