iPhone Kayıtlı Kelimeleri Silme

0 112

IPhone kullanıcıları uzun bir süre telefonlarını kullanması, mesaj programları ve sms kullanımından dolayı kullanıma bağlı olarak kendi hafızasına yeni kelimeler dahil eder. Bunlar bir süre sonra can sıkıcı bir hal alabilir. Temizlemek istenmesi de bu durumda gayet doğal bir hal olacaktır.

IPhone kullanımınıza bağlı olarak, kendi kelime sözlüğünüzü de oluşturur bu şekilde otomatik düzeltmeleri sizin çoğunlukla kullandığınız şekle çevirerek size yardımcı olur. Bunlar genellikle, “ne yapıyorsun” yerine “napıyorsun” gibi kelimelerin kullanması veya “selam” yerine “slm” gibi kısaltmaların yapılması gibi örnekler teşkil edebilir. Bu tarz kelime kullanımı ve otomatik olarak düzeltmenin aktif olduğu telefonlarda ilerleyen dönemlerde istenmeyip, bu sefer can sıkıcı bir hâl alabilir.

Çözüm bir o kadar kolaydır. Tek dezavantaj, kelimeleri tek tek silemiyor, kendi sözlüğümüzü tamamen temizleyebiliyoruz. Bu temizlik IPhone’nin kendi Türkçe veya diğer kullandığınız dillerdeki ana sözlüğe bir etkisi olmayacaktır. Sadece kullanıma bağlı olarak hafızaya alınan ve değişim için kullanılan kelimeler temizliğe alınacaktır.

IPhone’nizden kendi oluşturduğunuz ve kayıtlı kelimeleri temizlemeyi şu şekilde yapabilirsiniz;
IPhonenizin kilidini açtıktan sonra sırayla
Ayarlar – Genel – Sıfırla – Klavye Sözlüğünü Sıfırla yaparak kendi sözlüğünüzü temizleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275