Paylaşımlı Paylaşımsız Ekran Kartı Farkı Nedir?

Paylaşımlı Paylaşımsız Ekran Kartı Farkı Nedir?
0 82

İki tür ekran kartı vardır. Birincisi paylaşımlı , ikincisi ise paylaşımsız . Peki Paylaşımlı Ekran Kartı ile Paylaşımsız Ekran Kartı arasında nasıl bir fark vardır , aralarında ki fark nedir onu açıklamaya çalışacağız.

Paylaşımlı Paylaşımsız Ekran Kartı Farkı Nedir?
Paylaşımlı Paylaşımsız Ekran Kartı Farkı Nedir?

+ Paylaşımsız ekran kartı bilgisayarın grafik işlemleriyle yani oyun , animasyon , photoshop , video maker tarzı işler ile uğraşırken sadece kendisini kullanarak bu işlerin altından kalkabilen bir donanım parçasıdır.

+ Paylaşımlı ekran kartı ise bilgisayarın grafik işlemleriyle yani oyun , animasyon , photoshop , video maker tarzı işler ile uğraşırken kendisinin yanında bilgisayarın başka bir donanımı olan RAM’den de yardım ister ve çift taraflı olarak bu işleri halletmeye çalışırlar. Yani özetle Paylaşımlı ekran kartı altından kalkamadığı durumlarda RAM’den yardım alır ve RAM’i tüketir.

Sağlam bir ekran kartı almak istiyor oyun canavarı olmak istiyor ya da çok özel işleriniz için ileri derece grafik tasarım yapacaksanız kesinlikle Paylaşımsız ekran kartı almanız tercihimizdir.дайвинг на палаучехлы для iphone 4/4s

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275