Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1 113

Sigorta yapırılırken ilk dikkat edilmesi gereken konu, poliçeyi düzenleyen kişilere eksiksiz ve doğru bilgiler verilmesidir. Çünkü sigorta sözleşmeleri, sigorta yapılacak kişinin beyanı dikkate alınarak düzenlenir. Sigorta yaptırmak isteyen kişi ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak şekilde sigorta şirketine bildirimde bulunmak zorundadır. Sigorta yaptırmak isteyenin beyanının eksik veya doğru olmaması durumunda sigorta şirketi sözleşmeyi daha ağır şartlarla yapabilir. Örneğin primleri artırabilir, ödenecek tazminatı düşürebilir hatta tazminatı ödemeyebilir.

sigorta

Bu konuda dikkat edilecek ikinci husus bize verilen poliçenin içeriğidir. Yani sigorta poliçesi, sigorta yaptıran ve sigorta şirketi ile yapılan sözleşmenin bir örneğidir. Yapılan sigorta hem sigortalıyı hemde sigorta şirketini bağlayan hükümler içerdiğinden tarafların yükümlülüklerini öğrenmesi için, poliçe eklerinin incelenmesi gerekmektedir. Tabii ki bu durumda poliçede anlaşılamayan hususlar olabilir. Bu anlaşılmayan hususları, sigorta poliçesini hazırlayan kişilere sorup bilgi alınmalıdır.

Son olarak sigorta primlerinin ödenmesi konusunda dikkatli olunmalıdır. Sigorta teminatının başlayabilmesi için sigorta şirketine, poliçede belirlenen tutarın ödenmesi gerekmektedir. Şüphesiz ödeme makbuzunun saklanmasında önem vardır.translate swedish to englishПульт ДУ

1 yorum
  1. Sigorta diyor

    Trafik sigorta fiyatları her sigorta şirketinde değişkenlik göstermektedir, teminat ve limitler aynı olduğundan kullanıcıların en uygun fiyatlı sigortayı seçmelerini öneriyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275