WordPress Upload Boyutunu Arttırma

Php wordpress
0 94

WordPress sitenizde upload boyutunu arttırmak, Ortam Ekle sekmesinden Yüklenebilir en büyük dosya boyutuna bağlı olarak daha yüksek mblerde dosyalar yüklemenize yarayacaktır. Yapılacak işlemler, çok az php veya html klasörlerinde oynamalar yapıyorsanız çok basit kalacaktır.

Öncelikle ftp bilgilerinizi bilmeniz ve ftp adresinize girmeniz gerekmekte. Sitenizin ftpsine girdikten sonra wp-admin klasörüne giriş yapıp, kendi bilgisayarınızdan Notepadd++ veya Dreamweaver gibi programlar çalıştırarak php.ini adında bir klasör oluşturmamız gerekecek. Adını vermiş olduğum programlar veya sizin kullandığınız herhangi bir programı açarak yeni bir dosya oluşturun ve içerisine aşağıdaki vereceğim kodları yerleştirin:

upload_max_filesize = XXM
post_max_size = XXM

XX yerine, maksimum oluşturmak istediğiniz mb miktarını yazınız. Örneğin 100 gibi. Sonrasında klasörünüzü php.ini olarak kayıt ediniz. Uzantının .ini olmasına dikkat ediniz, txt veya php gibi bir dosya oluşturursanız çalışmayacak ve çözüm sağlanmayacaktır.

php.ini olarak kayıt ettiğimiz dosyayı, daha önce açmış olduğumuz ftp içerisindeki wp-admin klasörünün içerisine atmanız yeterli olacaktır. Ortam ekle dediğinizde, biraz önce XX olarak belirttiğimiz maksimum seviyeye erişecektir.french phrase translatorобъявление бесплатно дать

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275