Prize Fiş Takınca Kıvılcım Çıkması

0 125

Topraklı prizler genelde cihazlar çalışırken fiş takıldığı zaman, ark yapma gözlenir. Ark yapma nedeni, cihazımız çalışır durumda olduğundan kaynaklanmaktadır. Bunu engellemek için, cihazımızı kapalı bir modda prize takmamız gerekir. Ancak her şekilde cihazı kapatıp, off durumuna getirdiğiniz halde, fişinizi prize taktığınızda kıvılcım çıkmaya devam ediyorsa, yetkili bir tekniker personelden yardım almanız gerekecektir.

kıvılcım fiş

Bu yardımı almadan önce bizim yapabileceğimiz, test edebileceğimiz bir yöntem var. Prizimizin ortasında olan sabitleme vidasını gevşetiyoruz. Prizimizin içerisinde fişin pimlerinin girdiği iki adet bölüm bulunmaktadır. Eğer pimlerin girmiş olduğu bu bölümlerde siyahlanma veya oksitlenme var ise, hiçbir şekilde müdehale etmeden prizinizi yetkili bir personele değiştirmenizde yarar olacaktır.

Priz, anahtar değişimlerinde hatta aydınlatma ampülleri değişiminde kesinlikle sigortayı kapatmadan herhangi bir işlem gerçekleştirmiyoruz.

экстремальный отдыхstreet storm str-9970 twin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275