Exe Dosyaları Açılmıyor Yanlışlıkla Birlikte Aç Yapma Durumu

0 75

Exe dosyanızı yanlışlıkla birlikte aç diyerek anlamsız bir programla bağdaştırmış olabilirsiniz. Bu durumda tüm .exe dosyalarınız, belirtmiş olduğunuz programla açılmaya çalışacaktır. İlk başta panikleyebilirsiniz ancak çözümü bir o kadar kolay.

Yapılacak işlemler sırasıyla şu şekildedir;

Öncelikle yeni bir metin belgesi açın, içerisine aşağıda vereceğim yazıyı kopyalayıp yapıştırın.

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\UserChoice]

Yukarıda yazmış olduğumuzu yeni metin belgesine yapıştırdıktan sonra kayıt edelim. Ancak kayıt ederken .txt olarak değil de .reg dosyası olarak kaydetmemiz gerekecek. Bunun için farklı kaydet diyerek veya uzantıyı windowsta açarak son .txt verisini .reg olarak değiştirmeniz gerekmekte.

exe

.reg olarak kayıt ettiğimiz dosyamızı istediğimiz yerde çalıştırmaya çalışalım. Kayıt düzenleyici tarzında bir uyarı verecek bu uyarı geldiğinde ‘Evet’ kutucuğuna tıklayın. Sonrasında .exe dosyalarınız eskisi gibi çalışmaya başlayacaktır.

Tüm bu işlemler yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda eskisi gibi programları rahatlıkla ve kendi ikonları ile birlikte kullanabilirsiniz.

подставкииндексация сайта в поисковиках

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275