İnternetten Ses Gelmiyor Çözümü

0 82

İnternetteyken çeşitli sitelerde ses gelmiyor ve bu da sizin için problem oluşturuyorsa çözümü oldukça basit. Çeşitli Facebook, Youtube gibi video-ses sitelerinde, ses ile alakalı probleminiz varsa çözüm sağlamak için 2 yöntemi deneyebilirsiniz. Aslında bu yöntemler birbirini destekleyen, Combofix uygulması ile, bilgisayarınızda olan zararlı yazılımların silinmesini sağlayacaksınız.

Realtek

Öncelikle son zamanlarda bilgisayarınızda doğal olmayan şeyler yaşanmadığı takdirde, ses ile alakalı sorununuz varsa şu yöntemleri deneyiniz. 

  • Combofix adlı malware programını indirip, basit yükleme sonrasında bilgisayarınızı taramasına izin verin. Combofix’i Google’den arama yaparak bulup, güncel versiyonunu indirebilirsiniz.
  • İkinci olarak, Combofix ile taranmış olan bilgisayarınızın Ses Kartı modelini bulmanız gerekiyor. Ses kartını ise AIDA64 yazılımı ile bulabilirsiniz. Deneme sürümünü yine Google’den arayarak AIDA64‘ün bulabilirsiniz. AIDA64 kurulduktan sonra Ses Yönetimine girip, oradan ses kartınızın modelini bulun (conexant cx20757 gibi). Sonrasında bulmuş olduğunuz modeli Google’de veya bilgisayarınızın markasının driver sitesine girerek arayın. Ses kartı driverini indirip, bilgisayarınıza yükleyin. Yeniden başlattıktan sonra, teknik bir aksaklık olmaması durumunda ses ile alakalı sorun yaşamayacaksınız.

english translated to spanishбыстровозводимые дома цены

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275