Lenovo z500 Ağ Bağlantı Sorunu

Lenovo z500 Ağ Bağlantı Sorunu
0 134

Lenovo z500 laptoplarında çoğu kullanıcının başına gelen bir sorun var o da “Lenovo z500 Ağ Bağlantı Sorunu” Kullanıcılar Laptop’larında süreki Wifi bağlanma sorunu yaşayabiliyor. Lenovo z500 modellerinde kullanılan Ağ bağdaştırıcı modeli de atheros atheros 9485wb-eg’dir bunu da ek bilgi olarak verelim. Bunu sorunun nedeni nedir , çözümleri nelerdir bunlar hakkında yardımcı olmaya çalışacağız.

Lenovo z500 Ağ Bağlantı Sorunu
Lenovo z500 Ağ Bağlantı Sorunu

Lenovo z500 Ağ Bağlantı Sorunu Çözüm Yolları ve Denemeleri:
Deneme 1:
+ Sorun ağ bağdaştırıcınızda olabilir ilk olarak driver güncellemerini yapınız sonuç çıkmaz ve imkanınız var ise yeni bir ağ bağdaştırıcı ile deneyiniz.
Deneme 2:
+ Lenovo z500 modellerinde bilgisayarda kendinden yüklü olan Mcafe programı vardır. Bu Mcafe bazı durumlarda ağ bağlantılarını engelleyebiliyor. Mcafe programını kapatarak daha sonra ise yedeğini alarak sildikten sonra sorunun devam edip etmediğini inceleyiniz.
Deneme 3:
+ Kablosuz modeme bağlıyken saatin yanında bulunan Kablosuz ağ bağlantı işaretini sağ click yapın, Ağ ve Paylaşım Merkezini Açalım (Open Network And Sharing Center).
+ Gelen ekranda Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir (Change Adapter Settings) diyelim.
+ Ağa bağlı olan bağdaştırıcıyı sağ tuşlayın ve özelliklerine (Properties ) tıklayalım.
+ Daha sonra Yapılandır (Configure) seçelim.
+ Gelişmiş sekmesine gidelim.
+ İletim Gücü (Transmit Power) En yüksek (Highest) olarak belirleyelim.
+ Güç Yönetimi (Power Management) açalım.
+ Bilgisayar güç tasarrufu için bu aygıtı kapatmasına izin ver (Allow the computer to turn off this device to save power) işaretini kaldıralım.
+ Tamam tıkladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Yukarıdaki işlemden sonra bilgisayarınızda sorun devam ediyorsa, Adsl modem ile bağdaştırıcınız arasında bir uyum sorunu olma ihtimali var.

Adsl modeminiz varsa Firmware güncellemesini yapın. Mümkünse Lenovo z500 bilgisayarınızı başka bir modem ile test edebilirsiniz.раскрутка сайтовBullet HD

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275