Outlook’ta Mailleri Klasörleme

0 78

Outlook kullanmaya belki geç başlamış olsam da, bunun yanında bazı istediklerimi gerçekleştirmek için araştırmalar yapmak zorunda kalıyordum. Bunlardan belki de benim için önemli olan bir konu olan “Outlook’ta Mailleri Klasörleme” sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağım.

Outlook'ta Mailleri Klasörleme 1

Öncelikle konu ile ilgili bilgi verecek olursam, size aynı kaynaktan mail geliyor ve siz bu maillerin geldiğinde kendi oluşturduğunuz kategoriye ulaşmasını istiyorsunuz. İstanbul Üniversitesi Bilgi İşlem sayfasından almış olduğum grafiklerden destekleyerek, size Outlook’ta Mailleri Klasörleme hakkında bilgileri aktaracağım.

Outlook'ta Mailleri Klasörleme 2

Yukarıdaki fotoğraftaki gibi, Outlook’da mail hesabınızın üzerine tıklayın, sonrasında sağ tuşu kullanarak kendinize, adını kendinizin belirleyeceği “Yeni” bir klasör açın.

Outlook'ta Mailleri Klasörleme 3

Daha sonra, klasörlemek istediğimiz kişinin maili üzerine sağ tık yapalım ve Kurallar’a girip “Kural Oluştur“a tıklayalım.

Outlook'ta Mailleri Klasörleme 4

Kural oluştur dedikten sonra yapacağımız işlemler, yukarıdaki gibi seçili olan kutucukları tıklayın (kendinize uymayan kutucukları de-aktif edebilirsiniz, örn. sesi ben aktif hale getirmedim) ve Tamam‘a tıklayın.

Seçmiş olduğunuz kişinin e-mailleri, belirtmiş olduğunuz klasöre taşınacak ve bundan sonra gelecek tüm mailler belirmiş olduğunuz klasörde depolanacaktır.

яндекс оптимизациясистема высшего образования в англии

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home2/cahap/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275